MAYIN TEMİZLEME İŞİNDE AK PARTİYE ABD OYUNU

Değerli ziyaretçiler;
Ak Parti iktidarı ABD ve bir kısım işbirlikçilerince yanlış bir politikaya yönlendirildi. 
Mayınları İsrail temizlesin!!!
bu karar eğer verilse idi,

belkide 2011 seçimlerinde Ak parti iktidarı tepe taklak iner belki koalisyon ortağı bile olamazdı.

İsrailin arz-ı mevud (vadedilmiş topraklar) hayaline bir adım daha yaklaşması sağlanacak 45 yıl boyunca tahsis edilecek bu topraklardaki yüksek miktardaki yeraltı zenginlikleri İsrailin gücüne güç katacak.

İyide ordu bu işe maşa varken ateşi elimizle tutmayalım derken Şanlıurfa akçakaledeki 7 km alan 3 ay gibi kısa bir zamanda bir askerin bile burnu kanamadan nasıl temizledi.
Nato kuruluşu olan ve ABD nin elinde kalıp hurdaya ayrılacak ateşli silahları pazarlayan bir kuruluş olan, bu suriye sınırına ABD ve Nato baskısı ile 1956 da döşettirilen mayınlardaki temizleme işi NAMSAya verilsin ibaresi neden açıkça zikredildi?
Dilerseniz sizleri geçtiğimiz günlerde FOX tv de yayınlanan bir tartışma programı tüyler ürpertici açıklamalara sahne oldu dilerseniz kısa bir kesit sunalım.

agzi-acik-birakacak-senaryo-93216-jpg
 
O mayınları meğer kim döşetmiş biliyor musunuz? Ya minicik bir cihazla bulunabileceğini. İsrail'in bu işteki rolünü...

Mayın tartışmaları kafanızı mı karıştırdı. O zaman bu haberi baştan sona okuyun, zihniniz netleşecek. İşin içindeki oyunları, perde arkasındaki gizli elleri göreceksiniz...

Hani şimdi temizlemek zorunda olduğumuz mayınlar var ya... O mayınları bize kim döşetmiş biliyor musunuz? NATO ve ABD... Dahası o mayınlar da ABD'nin ikinci dünya savaşından sonra elinde kalan KAKALANACAK mallarmış.


İşte dün akşam FOX'da Doğan Şentürk'ün hazırlayıp sunduğu FOX soruyor programında ortaya çıkan fotoğraf;

Sökmeye çalıştığımız mayınların geçmişini öğrenmek ister misiniz? Gazeteci ve araştırmacı Hüsnü Mahalli anlattı;

ABD KAKALADI : "Mayın döşeme işi ABD ve NATO planıdır. ABD ve NATO'nun Türkiye'ye dikte ettiği bir plandır bu... Bütün belgeler bunu kanıtlıyor. Bu mayınlar ABD'nin ikinci dünya savaşında elinde kalan mayınlardı. Kakalayacak bir yer alıyordu bunu Türkiye'ye kakaladı."

OYUN İÇİNDE OYUN :Bugün sınırlarımızından temizlenmesi istenen mayınların döşenmesinin NAMSA tarafından organize edildiğini biliyor musunuz? Hüsnü Mahalli'nin iddiaları çarpıcı;

"Bugün mayınları temizlemesi için gündeme gelen NAMSA mayınların döşenmesinde de aktör olarak görev almıştır. Bu mayınların yerleştirilme haritaları da NAMSA tarafından düzenlenmiştir. Mayınların orjinal haritaların NATO'da olduğu söyleniyor. "


İKİ KIBRIS BÜYÜKLÜĞÜNDE İKİ DEVLET: "İsrail bu başka bir şeye benzemez. İsrail'in dışarda görevlendirdiği tüm görevli kişiler MOSSAD ile işbirliği yaparlar. Bu onlarda kuraldır.

Mayınlı bölgede çok önemli sınırlar var. O bölgenin tüm taraması, kültüründen yeraltı zenginliklerine kadar hepsini tarayacaklar. İsrail için müthiş bir fırsat bu... Bu inanılmaz bir tehlike.

TRAJİ KOMİK DURUM: "İsrail gelsin temizlesin diyoruz ya... O İsrail, işgal ettiği Suriye'nin Golan tepelerine 2.2 milyon mayın döşemiş. Lübnan sınırına da 1.8 milyon mayın döşemiş... Bir garip durum işte...
Programda yer alan Gazeteci Mehmet Faraç'ın anlattıkları da mayın temizleme işinin perde arkasında yer alan su savaşına ışık tutuyor...

Bir de ilginç bilgi veriyor Faraç, TSK bu işi zaten yapabiliyor.


TAMPON ÜLKE KURACAKLAR: Orada amaç bir tampon devlet kurmak istiyorlar. İki Kıbrıs büyüklüğünde devlet kurmak istiyorlar. İsrail yarın orda her türlü askeri siyasi merkezini kurar. Kimse farketmez bile..

İŞİN ASLI SU SAVAŞI: 1956 yılında o mayınlar oraya yerleştirilirken ABD bugün ne olacağını o zamandan planlamıştı. GAP'a varana kadar. 50 yıl sonra suyun petrolden bile değerli hale geleceğini herkes biliyor. O yüzden mayınların döşenmesindeki kaçakçılık iddiası bir yalandır.

TSK ZATEN TEMİZLEMİŞ: 2 yıl önce Urfa'nın Akçakale ilçesinde TSK mayın temizledi. Orada TSK 7 bin metrekarelik bir alanı 3 ayda mayından arındırdı. Niye temizledi çünkü gümrük kapısı yapılacaktı, Türk ordusu kolayca temizledi. Şimdi öyle bir anlatılıyor ki dünyada bir İsrail var onlar temizleyebilir. Böyle bir şey var mı?

Askeri mühimmat uzmanı Ahmet Zengin'de mayın temizleme işinin ihale edilmesinin gündeme geldiği NATO kurumu NAMSA'nın asıl faaliyetlerine dikkat çekiyor. Bir de bölgedeki yeraltı maden zenginliklerine...

NAMSA'NIN PERDE ARKASI İŞİ: ABD'nin elinde kalan silahlarını satan bir kurum. Mayın temizleme işinde bir Türk firmasına izin verin dedik vermediler. Ama ne hikmetse taşeron olarak İsrail'e veriliyor. Hangi kapıdan girerseniz girin İsrail'e çıkarsınız. Bu NAMSA Kırıkkale'de şimdi bir silah fabrikasını inşa ediyor.

MAYININ ALTI MADEN: Hatay'da akıllı çay diye bir bölge var. Bu MTA'nın raporu; 50 bin metreküp altın rezervi var. Dörtyolda aleminyum, bakır, kurşun ve çinko var. Mardin'de ise uranyum var. Tam 4 bin 76 ton uranyum var...

Askeri mühimmat uzmanı Ahmet Zengin, Türkiye'nin mayınları çok rahat temizleyebileceğini söylüyor. Anlattığına göre bunun için de öyle ahım-şahım bir teknolojiye gerek yok. ODTÜ'nün geliştirdiği bir projeyi de örnek olarak veriyor...


MAYINLAR NASIL TEMİZLENİR?: Mayınların çıkarılması konusunda hiç de öyle abartıldığı gibi ne çok zor ne de çok kolay. Burası bin 500 personel ile yaklaşık 2 yılda temizlenir.

BİRİNCİ YÖNTEM: Mayınlar durdukları yerde azot gazı yayarlar. Azot gazını tespit ederseniz mayını tespit edersiniz.


Bu cihaz çok rahat göğüse takılabilen, ucunda anteni olan, son yılların en son teknolojisi budur. Bu cihaz azot gazını tespit ediyor.

Anten yere tutulur, azot gazı varsa cihaz sinyal vermeye başlar. Dolayısıyla çok kolay bir şekilde mayınların yerini bulursunuz.


İKİNCİ YÖNTEM ODTÜ YAPTI: ODTÜ'lü öğrenciler mikroorganizmaların şeklini değiştirerek mayınlı alana serpiyorlar ve mayın olan yer ışımaya başlıyor...

KÖPEKLER İLE TESPİT: Mayın tespit köpekleri var. Oysa şu anda bile kullanılabilir bu köpekler, ne yazık ki gönderilmiyor.

BÖLGEDE KAÇ TÜR MAYIN VAR?: Bu bölgede iki tür mayın var. Bir anti-tank mayınları. Bunlar 4-10 kilo ağırlıktaki mayınlar. İkincisi antipersonel mayınları...

PKK'DAKİ MAYINLAR: PKK'nın elindeki mayınlar üç ülkeye ait. Yüzde 60'ı italyan, yüzde 20'si Rus, yüzde 6.8'i Alman mayınları...

BİZ YAPABİLİRİZ: Ulusal bir mayın kuruluşu oluşturulur. İşsiz güçsüz onca insan var. On bin kişiye mayınlı arazileri temizlemede iş çıkabilir.

Kaynak: FOXTV

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !